06 Mart 2015 Adana Paneli

HÜSEYİN KAYA: YAPI DENETİMİ BAĞIMSIZ OLMALI
İMO Yapı Denetim Komisyonu Başkanı Hüseyin Kaya da, İMO olarak nitelikli yapı denetimi için mücadele ettiklerini söyledi. Yapı denetiminin ülke genelinde etkin, kaliteli ve bağımsız şekilde yapılmasından yana olduklarının altını çizen Kaya, "Bunun önündeki engellerin kalkmasını ve gerekli yasal düzenlemelerin yapılmasını istiyoruz. Biz olası depremlerde can ve mal güvenliğinin tehlikeye girmemesini, hiçbir vatandaşımızın ölmemesini istiyoruz" diye konuştu. 
Yapı denetim sisteminin sağlıklı işleyebilmesi için yapı denetiminin bağımsız olması gerektiğinin altını çizen Kaya, "denetimin etkin ve bağımsız sürdürülebilmesi için "Türkiye Yapı Denetim Kurulu`nun kanun ile kurulması, sistemi denetlemesi ve iş dağıtımını yapması gerekir" diye konuştu. 
31.10.2014 İMO YAPI DENETİM KOMİSYONU

 İMO YAPI DENETİM KOMİSYONU, Yapı İşleri Genel Müdürünü ziyaret etti.

Komisyon başkanı Hüseyin KAYA ve Yönetim Kurlu üyeleri, Meslek Odamızın Bakanlığın Yapı enetim ve imar konularındaki yasal düzenlemelerde

ve uygulamada kaşılıklı işbirliği içinde olmaları temennisinde bulundular.

 

5 Eylül 2013-KAYSERİ SEMİNERİ

Birlik Genel Başkanı Hüseyin KAYAÇevre ve Şehircilik Bakanlığı ile Türkiye Çimento Müstahsilleri, Yapı Denetim Kuruluşları Birliği ve Türkiye Hazır Beton Birliğince Hilton Otel'de düzenlenen "Hazır Beton Üretimi ve Beton Teknolojisindeki Gelişmeler" konulu seminerde yaptığı konuşmada;  "Yapı denetim sektörünün ve inşaat sektörünün en temel görevinin depremlere dayanıklı sağlıklı yapılar üretmek olmalıdır, Bunun yolu da kaliteli betondan geçer. 2001'den bu yana hazır beton üretiminde ciddi iyileştirmeler gözlemlendi. Hazır beton üretiminden dökümüne kadar tüm yönleriyle denetlenmelidir. Numune önemlidir ancak üretim sürecinin sıkı kontrol altında olması da çok önemlidir". dedi. Haberin devamı için: http://www.haberler.com/hazir-beton-uretimi-ve-beton-teknolojisindeki-5025370-haberi/

28 Şubat 2013 - BURSA

İnşaat Mühendisleri Odası Bursa Şubesi ev sahipliğinde gerçekleştirilen genişletilmiş "Bursa'da Yapı Denetim Uygulamaları" toplantısında; Yapı Denetim Kuruluşları Birliği Genel Başkanı Hüseyin Kaya, “Son yayınlanan 5 Şubat 2013 tarihli yönetmelik ile gerçek inşaat metrekareleri dikkate alınmadan illerdeki nüfusun 20.000 sayısına bölünmesi suretiyle yapı denetim kuruluşu sayısı tespiti öngörülmüştür. Yapı denetim kuruluşları sayısını arttırmakla ülke genelinde, kaliteli ve etkin bir denetim yapılamaz." dedi. Haberin devamı için: http://www.konutveyapi.com/gundem/yeni-yonetmelik-kaos-olusturur-h530.html

06 Mayıs 2013 - ERZURUM

06 mayıs 2013 tarihinde ERZURUM'da, Atatürk Üniversitesi Narman Meslek Yüksek Okulu tarafından ‘Yapı Denetim Uygulamaları ve Sorunları' konulu panel düzenlenmiş olup panele Yapı Denetim Kuruluşları Birliği Genel Başkanı Hüseyin KAYA, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Yapı İşleri Genel Müdürlüğü Daire başkanı Yusuf DÜLBERile Mesleki Hizmetler Genel Müdürlüğü Yapı Malzemeleri Daire Başkanlığı Şube MüdürüHülya Şentürk ÜNCÜ ve Erzurum Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Rasim BULUÇkonuşmacı olarak yer aldı. Panelin oturum başkanlığını; Atatürk Üniversitesi Öğretim Üysei ve İMO Erzurum Şube Başkanı Ahmet Ferhat BİNGÖL yaptı. Konuyla ilgili habere http://yapidenetim.org.tr/ ve  http://emlak.haber7.com/emlak/haber/1022951-kentsel-donusum-depreme-karsi-bir-sigorta-olabilir linklerinden ulaşılabilir.

VAN DEPREMİNİN 1. YILDÖNÜMÜ ETKİNLİKLERİ

TMMOB'nin düzenlediği etkinlikler kapsamında gerçekleştirilen "Van Depremi ve Sonrası" Paneline Genel Başkanımız Sn.Hüseyin KAYA konuşmacı olarak katılmış ve yapı denetimin sorunlarını ve çözüm önerilerini dile getirmiştir. 9 Ksımda "Depreme Duyarlılık Yürüyüşü yapılmış ve sonrasında TMMOB tarafından yaptırılan "DEPREM ANITI"nın açılışı gerçekleştirilmiştir. Detaylı bilgi için; http://www.tmmob.org.tr/genel/bizden_detay.php?kod=8517&tipi=2 ve http://www.imo.org.tr/genel/bizden_detay.php?kod=2451&tipi=17&sube=0 ve  http://www.imo.org.tr/genel/bizden_detay.php?kod=2454&tipi=17&sube=0

EĞİTİM SEMİNERLERİ

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Mesleki Hizmetler Genel Müdürlüğü Yapı Malzemeleri Daire Başkanlığı ile Yapı Denetim Kuruluşları Birliği ve Meslek Odalarımızın da içinde bulunduğu toplam 10 STK nın işbirliği ile gerçekleştirilecek  ülke genelinde 10 merkezi ilde düzenlenecek olan “Yapı Malzemeleri Bölgesel Eğitim Semineri “nin ilki  01 Kaım 2012 tarihinde Samsun ilimizde, geniş bir katılımla gerçekleştirilmiştir. İkinci seminer 02 Kasım da Trabzon'da  yapılmış olup her iki seminere de Genel Başkanımız Hüseyin KAYA konuşmacı olarak katılmıştır. Konuyla ilgili yerel basındaki habere  http://www.haberciniz.biz/yapi-denetimi-hayat-kurtariyor-1710710h.htm  ve http://www.haberler.com/yapi-denetimi-hayat-kurtariyor-4064324-haberi/ linklerinden ulaşılabilir.

Ankara İl Müdürlüğü Ziyareti

1 Ekim 2012 tarihinde Yapı Denetim Kuruluşları Birliği Yönetim Kurulu üyeleri Ankara Çevre ve Şehircilik İl Müdürümüz Sn. Kasım KAYIHAN'ı makamında ziyaret edip Yapı denetim sektör sorunları hakkında görüş alış verişlerinde bulunmuşlardır. Bilgi için:

http://www.csb.gov.tr/iller/ankara/index.php?Sayfa=haberdetay&Id=4997

BETON SEMİNERİ

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, Türkiye Çimento Müstahsilleri Birliği, Yapı Denetim Kuruluşları Birliği ile Türkiye Hazır Beton Birliğinin işbirliği ile 07 Kasım 2012 tarihinde Aydın ilinde gerçekleştirilecek "Yapı Denetim Sektöründe Çalışanlar için Beton Semineri" ne Genel Başkan Sn.Hüseyin KAYA konuşmacı olarak katılacaktır.

1234

 

Kaytek, Yapı Denetim Kuruluşları Birliği Üyesidir.
 
• ©2010 • Kaytek Yapı Denetim. Ltd.Şti. aittir.
• Pazarlama İletişimi:
www.asiaminormarketing.com